NEMOKAMAS PRISTATYMAS VISIEMS UŽSAKYMAMS LIETUVOJE

Valiuta:

Kamščio ypatybės

Kamštinis ąÅ¾uolas tai vienintelis kamštinių ąÅ¾uolių rūšis pasaulyje, pasižymintis stora vienodos struktūros žieve atauganti medžio kamieno žievei nulupus. Šio medžio žieve – paprastai vadinama ”kamščiu” – tai negyvas nuolat susidarantis audinys medžio kamienui ir šakams augant per medžio gyvenimo ciklą. Žiurint pro mikroskopą galima pamatyti jo struktūrą sudarytą iš uždarytų negyvų ląstelių daugiasienio formos ir dujų mišinio, beveik identiškos kaip oro supančios medį aplinkos sudėties, pripildytos tarpląstelinės erdvės. Viename kubiniame centimetre yra daugiau nei 40 milijonų šių ląastelių. Jų cheminę sudėtį sudaro: suberinas (45%), ligninas (27%), celiozė ir polisacharidai (12%), taninas (6%), vaškas (5%) bei kitos medžiagos (5%).

Lengvumas. Oras sudaro 90% kamščio apimties ir apie 50% jo masės, kas reiškia, kad jo natūrinis svorio intervalas apskaičiuojamas nuo 190 iki 250 kg/m3. Kamštis yra 5 kartų lengvesnis nuo vandens, be to nesugeria vandens ir yra neskęstantis.

Skysčių ir dujų nepralaidumas. Šia savybe kamštis pasižymi padidinto natūraliojo suberino sudėtyje kiekio dėka. Jo koncentracija yra nuo 39 iki 45% kamštienos svorio. Hidrofobinės suberino savybės veikia kamštienos struktūra, ją sustiprinant bei teikiant šilumos izoliaciją.

Chemiškai inertiškas. Kamštis tai chemiškai įnertinė medžiaga. Jo struktūra ne tik nepraleido skysčių ir dujų, nesukeliant su jais cheminių reakcijų, be to yra nesunaikinama. Pasižymi dideliu neutralumu - neturi skonio, nei kvapo ir nesugeria pašalinių kvapų.

Atsparus biologinei korozijai. Korozija tai dregmės bei palankių puvimui vystytis sąlygų poveikis. Už padidintą biologinei korozijai atsparumą atsako taninų bei jautrios degradacijai baltiminės medžiagos jo sudėtyje trūkumas. Neleidžia susidaryti pelėsiui ir grybeliams. Jo paviršius ir struktūra nėra grybams ir pelėsiui vystytis terpė.

Tobula šilumos izoliacija. Šios medžiagos šilumos laidumo koeficientas yra 0,037-0,040 W/(mk). Šalia to pranašumo verta atkreipti dėmesį į labai didelę savitosios šiluminės talpos vertę, atsispindinčią aukštą kamščio šiluminę inerciją. Priešingai nei kitos medžiagos, kamštis išlaiko savo izoliacines savybes esant įvairioms temperatūrams. Šiuo atžvilgiu žymiai pranoksta pvz. polistireną, kuris esant aukštoms temperatūroms išgaruoja. Kamštis pasižymi mažu šilumos laidumu, visada šiltas palietus, nepraledžia oro ir neperima žmogaus kūno šilumos. Be to tai oro temperatūrą bei dregmę stabilizuojančių savybių medžiaga.

Tobula garso ir vibro izoliacija. Kamštis sugeria nuo 30 iki 70% garsų nuo 400 iki 4000Hz dažnių intervale. Kamščio struktūra ir elastingumas leidžia tuo pačiu laiku slopinti žingsnių bei ore sklindančius garsus ir eliminuoti akustinius tiltus. Kamštis jo išskirtinės stuktūros dėka sugeria garso bangas bei vibracijas (neperduoda vibracijų, bet jos amortizuoja).

Sunkiai užsidegiantis. Kamščiui priskiriama atsparumo ugniai E klasė (euroklasėje), tačiau ši detalė priklausoma nuo daugelio veiksnių. Dažniausiai kamštinės plokštės dėl aukštos šiluminės inercijos yra sunkiai užsidegiantys.

Lankstus ir lengvai suspaudžiamas. Kamščio ląstėlių membranos yra labai lanksčios, kas lemia jo nepaprastą elastingumą, o apkrovai nustojus grįžta į savo ankstesnę būseną. Veikiant didelei jėgai dujos ląstelėse yra spaudžiamos, o kamščio apimtis susismažina. Apkrovai nustojus, ląstėlės grįžta į savo ankstesnę būseną.

Antistatinis. Kamščio paviršyje nėra elektros krūvių, todėl ir kamštis nesielektrina, be to nepritraukia ir nesugeria dulkių. Kamščio pavirsių valymas ir priežiūra nesukelia jokių problemų. Alergikams ir astma sergantiems kamščio panaudojimas jų lankytose patalpose padeda išvengti kontakto su alergenais.

Labai patvarus. Kamštis laikomas vienu iš labai patvarių organinių medžiagų. Labai atsparus senėjimo procesams, laiku bėgant, net be impregnavimo nepraranda savo savybių, o kai kuriose aplinkose galimas jo natūralus konservavimas (pvz. jūros vanduo).

Lengvai apdorojamas. Kamštį paprasta apdoroti pjovimo bei nuplėšimo įrankiais. Jis gerai prlimpa prie nelygų paviršių, pritaikant jiems savo formą. Geros lipnios savybės leidžia prilimpti kamštį prie įvairių paviršių.

Neutralus – nedaro įtakos sveikatai. Ši medžiaga nedaro įtakos sveikatai. Nėra toksiškas nei susilietus su oda nei patekęs į virškinamąjį traktą. Nesukelia jokių alergijų. Nedirgina nosies gleivinių ir akių bei kvėpavimo takų.

Palankus aplinkai. Kamštiena tai atsinaujinančios ąÅ¾uolio žievės žaliava, todėl ir jos naudojimas nedaro jokios žalos aplinkai.

Mechaniškai patvarus. Kamštienos gaminiai pasižymi dideliu mechaniu patvarumu ir gebėjimu išlaikyti mechanines savybes nuo -80°C iki 140°C temperatūros intervale.
Saugios mokėjimai
Nemokamas pristatymas
Aukščiausios kokybės
Patenkinimo garantija