Currency:

Kamščio naudojimas

Kamštis gamyboje žinomas nuo priešistorinių laikų. Maždaug 3000 m. pr. m. e. laikotarpyje buvo naudotas plūdžių žvejybai gamyboje Kinijoje, Egipte, Persijoje ir Babilone. Faraonų kapuose atsirado gerai išsilaikusio iki mūsų laikų kamščio fragmentus. Jo buvimas užtikrino šiluminio stabilizaciją mumijai. Senovės Romoje IV a. pr. m. e. gaminti plūdurai pažymėti baseinų, kaiščius vynui ir alyvuogių alejui, moteriškių avalynes ir stogų dangalus.

Tačiau labiausiai antikinis pasaulis brangino kamštį už hermetizuojančios savybes. Apie kamščio sandarinimą liudija kasinėjimai. Atrasta praėjusiame amžiuje Efeze nuo I a. pr. m. e. užkimštą amforą pragulėjo virš 20 amžius ir vis dar buvo užpildyta vyno. Taip pat Pompėjos griuvėsiuose Vezuvijaus išsiveržimu sunaikintuose archeologai nuspyrė užkimštas amforas vyno pilnas. Šie pavyzdžai rodo kaip stipra yra kamštinė medžiaga nepaisant ivairų veiksnių poveikių: mikroorganizmai dirvožemyje, jūros vanduo i.tt.

Šiandien šiluminės ir hermetizuojančios kamščio savybės patikrintos vyno pramonėjė kur naudojama virš 80% jo pasaulinės gamybos siekant kamščio labiausiai vertingas variacijas. Likusius 20% kamščio gamybos naudojama srityse: statybos pramonės, žvejybos, sporto, biuro in namo įrangos, plaukojančios vandens įrangos, žvejybos pramonės, vandena komunikacijos (pažymėti baseinus ir plaukimo vietas), gelbėtojų tarnybos, automobilių pramonės, ginklų pramonės, aviacijos ir sklandymo gamyklos, muzikos instrumentų, avalynės, baldų gamybos i. tt.