Currency:

Apie kamštį

Viduržemio jūros regione yra optimalos sąlygos įdirbti natūralų kamštį iš iš kamštinio ąÅ¾uolo žievės. Smarkus lietus, trumpa sausra, švelnios žiemos bei derlingos dirvos sąlygoja teisingą kamštinių ąÅ¾uolų miškų augimos sėkme. Kamštis yra virštuinis audinys visžalių kamštinių ąÅ¾uolų Quercus Suber esančių tik tam tikrose vakarų Viduržemio jūros regiono vakarėse dalyse, pvz. Šiaurės Afrikoje, Pietų Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje ir Portugalijoje.

Visame pasaulyje kamštinis ąÅ¾uolas auga 2,5 mln. ha plote. Kamštini miškai iždžiausia dalis užima Portugalijoje, kur pastaraisiais metais želdinami kamštinių miškų dirvonus. Portugalija yra nenuginčijama kamštinio ąÅ¾uolo tėvynė o kamščio kiekybė Portugalijoje yra daugiasia nei pusė viso pasaulio gamybės. Kamščio nuėmimas vyksta pagal galiojančių nuo amžių standartų. Žievės nuėmimas patikėtas tik labai patyrusiems darbuotojams o laikas nuėmimui pritaikytas ypatingai kruopščiai atsižvelgiant į orų sąlygas.

Kamštis nelaidus vandeniui ir orui. Saugoja medį nuo vandens netekimo, bakterijų ir mikroorganizmų veiklos, šiluminio svyravimų ir taip pat nuo gaisro dažnai vykstančių kamščio atsiradimo srityse.