Currency:

Apie kamštį

Viduržemio jūros regione yra optimalos sąlygos įdirbti natūralų kamštį iš iš kamštinio ąžuolo žievės. Smarkus lietus, trumpa sausra, švelnios žiemos bei derlingos dirvos sąlygoja teisingą kamštinių ąžuolų miškų augimos sėkme. Kamštis yra virštuinis audinys visžalių kamštinių ąžuolų Quercus Suber esančių tik tam tikrose vakarų Viduržemio jūros regiono vakarėse dalyse, pvz. Šiaurės Afrikoje, Pietų Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje ir Portugalijoje.

Visame pasaulyje kamštinis ąžuolas auga 2,5 mln. ha plote. Kamštini miškai iždžiausia dalis užima Portugalijoje, kur pastaraisiais metais želdinami kamštinių miškų dirvonus. Portugalija yra nenuginčijama kamštinio ąžuolo tėvynė o kamščio kiekybė Portugalijoje yra daugiasia nei pusė viso pasaulio gamybės. Kamščio nuėmimas vyksta pagal galiojančių nuo amžių standartų. Žievės nuėmimas patikėtas tik labai patyrusiems darbuotojams o laikas nuėmimui pritaikytas ypatingai kruopščiai atsižvelgiant į orų sąlygas.

Kamštis nelaidus vandeniui ir orui. Saugoja medį nuo vandens netekimo, bakterijų ir mikroorganizmų veiklos, šiluminio svyravimų ir taip pat nuo gaisro dažnai vykstančių kamščio atsiradimo srityse.